Mogadishu, atentati ne hotel, 14 te vdekur

03/12/2009 12:15

Ka shkuar ne 14 numri i viktimave te shperthimit qe ndodhi sot ne nje hotel ne Mogadishu.

Lajmin e kane bere te ditur burime qeveritare anonime te cituara nga mediat lokale.

Atentati, pergjegjesit e te cilit nuk dihen ende, ka ndodhur gjate nje ceremonie diplomimi ku merrnin pjese nje numer i madh personalitetesh.

Mes viktimave, pervec tre ministrave, ishte edhe nje gazetar lokal, nje kameraman i televizionit “al-Arabia” dhe nente studente.

Top Channel