Medvedev: Edhe une do te rikandidoj

03/12/2009 15:30

“Nese Putin nuk e perjashton rikandidimin, atehere edhe une nuk e perjashtoj kete opsion”.

Keshtu ka deklaruar presidenti rus Dmitri Medvedev, ne nje prononcim per mediat ne perfundim te samitit italo-rus.

Me tej, lidhur me angazhimin e kerkuar nga Shtetet e Bashkuara per Afganistanin, Medvedev ka theksuar se Moska eshte gati te jape mbeshtetjen e saj.

“Jam gati te mbeshtes perpjekjet e reja, edhe persa i perket mundesise se tranzitit qe mund te ofroje Rusia, si dhe per stervitjen e policise afgane”, ka shtuar Medvedev.

Top Channel