Berthamoret, SHBA-Iranit: Pergjigje brenda 2009

03/12/2009 18:45

Shtepia e Bardhe i ka bere serish thirrje Iranit qe t’i jape fund planit te tij berthamor dhe t’i pergjigjet kerkesave nderkombetare brenda 2009-es.

Administrata amerikane i ka kujtuar Teheranit se koha per te shmangur sanksionet po skadon dhe ka rinovuar kercenimet per sanksione ekonomike.

Nderkohe, kryeministri rus Vladimir Putin ka deklaruar se Moska nuk ka informacione se Irani po punon per te realizuar armen berthamore.

Top Channel