Afganistani, Clinton: Nuk po e humbasim luften

30/10/2009 16:30

Ne Afganistan, edhe pse talebanet po fitojne terren, Shtetet e Bashkuara nuk po e humbasin luften.

Deklarata eshte bere nga sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ne nje interviste per rrjetin informativ “ABC”.

“Nuk mendoj se po humbasim, por ashtu sic ka thene gjenerali McChrystal dhe zyrtare te tjere, talebanet kane fituar epersi”, ka pohuar Clinton.

Top Channel