Irak, pranga 60 anetareve te forcave te sigurise

29/10/2009 09:55

60 anetare te forcave irakene te sigurise jane arrestuar ne Bagdad lidhur me atentatin e dyfishte te se dieles ne kryeqytetin iraken, ku humben jeten 153 persona.

Lajmin e ka bere te ditur zedhenesi i ushtrise, gjenerali Qasim Atta, i cili ka saktesuar se mes te arrestuarve 11 jane oficere te larte.

Nuk dihen ende arsyet e arrestimeve masive dhe roli i agjenteve ne atentatet e pergjakshme, qe u moren persiper nga Shteti Islamik i Irakut, krahu i Al Kaedes ne kete vend.

Top Channel