Rilind “profeti” Muhamed

24/10/2009 14:55

Eshte mrekullia per te cilen flasin te gjithe. Foshnja 9-muajshe, lindur ne Dagestan nuk eshte e zakonte dhe i ka ndryshuar jeten prinderve te tij.

Shtepia eshte kthyer ne vend pelegrinazhi dhe 2 mije besimtare e vizitojne cdo dite.

Vargje Kur’ani shfaqen ne lekuren e femijes ne pjese te ndryshme te trupit.

“Falenderojme Allahun, jemi mirenjohes ndaj tij”, jane fjalet qe i duken foshnjes ne lekure.

Ato duken si nishane te medhenj ngjyre roze, ndersa mjeket nuk dine ta shpjegojne se cfare ndodh. Perpara se te duken shkrimet, foshnja ka temperature qe i shkon deri ne 40 grade.

Per ta shtuar me shume misterin mjeket thone se femija lindi me semundje ishemike te zemres dhe paralize cerebrale, ndersa tani eshte plotesisht i shendetshem.

Top Channel