Jemen, merret peng mjeku rus

11/09/2009 09:40

Agjencite nderkombetare te lajmeve njoftojne sot se nje mjek rus eshte rrembyer nga nje tribu ne veri-lindje te Jemenit.

Sipas burimeve, mjeku punonte ne nje spital te Shabuahut dhe po udhetonte drejt kryeqytetit te vendit, Sana.

Papritur ai eshte bllokuar dhe marre peng nga nje grup personash, anetare te nje bashkesie tribale.

Top Channel