Berlusconi: Nuk do te jap doreheqjen

10/09/2009 18:35

Duke mos iu pergjigjur pyetjeve per nje doreheqje te mundshme, kryeministri italian Silvio Berlusconi ka deklaruar se ai ka qene “kryeministri me i mire i Italise ne te gjitha kohrat”.

Ai theksoi se do te hedhe ne gjyq gruan qe e ka perfshire ne nje skandal seksual. Patrizia D’Addario, e vetekonsideruar si prostitute, pretendon se ka regjistruar Berlusconin gjate nje nate seksuale qe kane kaluar bashke ne shtepine e kryeministrit.

Sipas “L’Espresso”, e cila ka edhe nje kopje te kasetes, Berlusconi degjohet teksa i thote D’Addarios qe “te prese ne shtratin e madh teksa ai po ben dush”.

Berlusconi deklaroi sot se “ka qene viktime e nje sulmi nga nje person qe kerkon te krijoje nje skandal”.

Ai ka perseritur se “nuk kam paguar asnje euro, per te kryer seks dhe s’kam pasur asnjehere marredhenie” me D’Addarion.

Deklaratat e tij jane bere ne nje konference per shtyp me kryeministrin spanjoll, Jose Luis Rodriguez Zapatero pas nje samiti ne Sardenja.

Top Channel