Medvedev, leter Sarkozy

08/08/2009 09:10

Mesazh i presidentit rus, Dimitri Medvedev, homologut te tij francez, Nicolas Sarkozy, me rastin e njevjetorit te nisjes se luftes ruso-gjeorgjiane.

“Ne Kaukaz, eshte vendosur nje situate e re gjeopolitike, ne te cilen komuniteti nderkombetar nuk mund te injoroje ekzistencen e dy shteteve te reja, Abkhazise dhe Osetise se Jugut”, shkruhet ne letren e Medvedev.

Ne mesazhin e shperndare nga zyra e Shtypit e Kremlinit, Medvedev thekson kontributin e madh te presidentit Sarkozy, nje vit me pare, ne perpjekjet per te zgjidhur konfliktin ne Osetine e Jugut.

Top Channel