Afganistan, atentat ne Herat, 12 te vdekur

03/08/2009 08:00

12 persona kane vdekur dhe 26 te tjere kane mbetur te plagosur nga nje atentat me eksploziv i kryer mengjesin e sotem ne qender te qytetit te Heratit, ne Afganistan.

Lajmin e bejne te ditur burime policore lokale, sipas te cilave mes viktimave radhiten dy police, nje grua dhe nje femije.

Atentati vjen kur vendi ndodhet pak me shume se dy jave nga zgjedhjet e ardhshme presidenciale dhe provinciale te vendit.

Top Channel