Kaliforni, testohet sistemi raketor izraelit

23/07/2009 08:10

Pentagoni ka bere te ditur se ka testuar sistemin raketor izraelit te mbrojtjes “Arrow II”, projektuar per te mbrojtur Izraelin nga sulme te Sirise dhe te Iranit.

Testi ka ndodhur ne brigjet kaliforniane. Pentagoni ka shtuar se disa probleme teknike kane penguar leshimin e sistemit te ndjekjes.

Top Channel