I ati i Michael kerkon kujdestarine e femijeve

13/07/2009 10:15

I ati i Michael Jackson nuk heq dore nga ideja per t’i rritur ai femijet e djalit te vdekur para dy javesh.

80 vjecari Joe Jackson ka bere me dije se deshiron te marre kujdestarine e 3 femijeve edhe pse ish bashkeshortja dhe mamaja e Jacko e kane kundershtuar. Sipas “Sunday Mirror” ato mendojne se Joe nuk do te jete ne gjendje te edukoje niperit e tij. Per kete motiv, dy grate po kerkojne me ngulm kujdestarine.

“Joe do qe femijet te bejne turne boteror si Jackson Three”, ka thene per “The Sun” biografi i Michael, Ian Halperin, sipas te cilit, Joe eshte i vendosur ta arrije kete qellim. “Ai kerkon te shfrytezoje femijet e Michael, ashtu sic beri me te  birin”, thekson nje mik i familjes. Ne fakt, Michael e akuzoi shpesh here publikisht te atin per abuzimet fizike.

Nderkohe, ish bashkeshortja Debbie Rowe dhe mamaja Katherine Jackson kane arritur nje marreveshje, sipas se ciles, femijet do te rriten me gjyshen e tyre.

Top Channel