Kine, moti i keq 7 turiste te vdekur

11/07/2009 20:35

Shtate turiste te huaj kane gjetur vdekjen dhe dhjete te tjere rezultojne te zhdukur si pasoje e stuhise ne krahinen kineze te Sichuan.

Autoritetet kineze te emergjencave njoftuan se turistet ishin kapur te befasuar nga stuhia dhe shirat e rrembyeshme te dhe se kombesia e tyre nuk dihet ende.

Grupet e shpetimit pas qetesimit te stuhise kane shpeshtuar misionet kerkimore per dhjete turistet e tjere te zhdukur.

Top Channel