Gripi i derrave, dy te vdekur ne Ekuador

11/07/2009 02:35

Virusi i gripit te derrave ka shkaktuar dy viktimat e para ne Ekuador.

Lajmin e ka bere te ditur ministrja e Shendetesise, Caroliona Chang. Viktimat jane nje grua 28 vjecare dhe nje burre 39 vjecar.

“Nderkohe qe ne vende te tjera jane te shumta rastet e infektuara dhe vdekjet nga A/H1N1, ne Ekuador situata eshte nen kontroll”, eshte shprehur ministrja.

Top Channel