Shkarkon 24 kenge, gjobitet me 1.9 milion $

19/06/2009 11:50

Jammie Thomas-Rasset 32 vjecarja nga Minesota eshte shpallur fajtore dhe eshte gjobitur per shkarkim te paligjshem te muzikes nga interneti.

Per secilen kenge te vjedhur ajo u gjobit me 80 mije dollare duke arritur ne nje total gjobe prej 1.9 milion dollaresh per 24 kenge qe kishte shkarkuar.

“Klientja ime eshte e shokuar dhe ne fund te fundit ato kenge vlenin vetem 99 cent per cope. Ajo do te apeloje ceshtjen”- tha avokati i Jemmie Joe Sibley.

Top Channel