Publikohet nje liber qe tregon historine e jashtezakonshme te miqesise mes luanit Christian dhe dy djemve australiane, John Rendall dhe Anthony Bourke.

Pasi jetuan per disa kohe ne Londer ata u ndane per rreth nje vit dhe u ritakuan ne 1972 ne nje park natyral te Kenias.

Ne kete takim u realizua edhe nje video, e cila u hodh ne YouTube ne vitin 2008 dhe prej atehere eshte nje prej me te klikuarave.

Kur Ace dhe John u rikthyen per te takuar Christian, ai ishte bere dy here me i madh dhe kujtonte ende dy miqte e vjeter.

I priti me te njejten dashuri, si ne kohen kur ishte kelysh i vogel.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel