Miliarderi rus, Roman Abramovic, bosi i Chelsea-t, i cili eshte nder njerezit me te pasur te Rusise, ka mes objekteve te tij edhe jahtin e katert, per te cilin shpenzoi 340 milione euro.

Jahti i ri mori emrin “Eclisse”; eshte i gjate 170 metra dhe eshte realizuar ne kantierin gjerman detar ‘Blohm und Voss’.

Mjeti lundrues ka rreth 60 anetare ekuipazhi, nje sistem mbrojtje antirakete, si dhe nje mininendetese.

Top Channel