Turqi, 2 raste te reja me gripin e derrave

31/05/2009 10:15

Te tjera raste me virusin A/H1N1 evidentohen ne rajonin tone. Pas Qipros edhe Turqia ka identifikuar dy raste te reja me virusin vdekjeprures.

15 dite pas sinjalizimit te pare per infektimin e dy personave, autoritetet shendetesore konfirmojne raste te reja. Sipas mediave lokale, te dy shtetasit kane hyre nga SHBA-ja nepermjet dy avioneve te ndryshem te nisur nga Nju Jork dhe Hjustoni ne Teksas.

Ata jane shtruar me urgjence ne spital dhe po mbahen nen vezhgim, ndersa pasagjeret e fluturimeve jane vene ne karantine.

Top Channel