Iran, bllokohet hyrja ne Facebook

23/05/2009 19:15

Ne Iran, kur vendi ndodhet tre jave larg zgjedhjeve presidenciale, autoritetet kane bllokuar hyrjen e perdoruesve ne Facebook.

Lajmin e ben te ditur agjencia “Ilna”, e cila e motivon vendimin e autoriteteve me perdorimin qe kandidati konservator Mir Hossein Mussavi, rivali me i frikshem i presidentit Ahmadinexhad, po bente per fushaten e tij elektorale.

Ish-kryeministri Mussavi gezon mbeshtetjen e ish-presidentit Khatami dhe te grupeve kryesore reformiste te vendit.

Top Channel