Roxana Saberi: Jam e lumtur qe fitova lirine

12/05/2009 19:35

Pas daljes nga burgu, pasi u arrestua ne Iran nen akuzen e spiunazhit ne favor te SHBA, gazetarja irano-amerikane Roxana Saberi ka bere daljen e pare ne publik.

E dobesuar por duke qeshur, reporterja dukej ne gjendje te mire shendetesore.

“Jam me te vertete shume e lumtur qe fitova lirine dhe qe jam serish me familjen time. Dua te falenderoj te gjithe personat nga e gjithe bota, qe edhe pse nuk me kane njohur kane kontribuar per lirimin tim”, eshte shprehur Saberi.

Gazetarja ka shtuar se per momentin nuk ka ndonje plan te vecante per te ardhmen, por ka saktesuar se do te qendroje me familjen dhe miqte.

Top Channel