Greqi, pranga per trafik droge 3 shqiptareve

01/05/2009 21:45

Policia greke ka arrestuar mbremjen e sotme tre shtetas shqiptare te perfshire ne nje bande qe merrej me trafik droge.

Sipas informacioneve te fundit nga policia e vendit fqinj, tre shqiptaret rane ne pranga teksa tentonin t’i shisnin droge nje polici te infiltruar.

Sipas burimeve, arrestimi u be ne rrugen kombetare Selanik-Mudhania, ku ne makinen e shqiptareve u gjeten 7 kilograme hashash.

Burimet shtojne me tej se pritet qe nga arrestimi i tre personave te zbardhet dhe skema e trafikut dhe te identifikohet anetaret e tjere te bandes.

Top Channel