Somali, NATO shmang sulmin e pirateve

19/04/2009 14:35

Forcat e NATO-s kane shmangur nje sulm nga ana e pirateve somaleze ndaj nje anijeje norvegjeze ne Gjirin e Adenit.

Lajmin e bejne te ditur mediat nderkombetare, te cilat iu referohen burimeve ushtarake qe morren pjese ne aksion.

Piratet u ndaluan, u carmatosen dhe u liruan pas nje ndjekjeje te gjate qe perfshiu forcat e armatosura kanadeze dhe ato amerikane.

Top Channel