Kuba, SHBA: Fundi i embargos i larget

19/04/2009 15:45

Eshte ende larg fundi i embargos ekonomike ndaj Kubes.

Lajmi eshte bere i ditur nga Larry Summers, nje keshilltar i larte ekonomik i presidentit amerikan, Barack Obama.

“Ka shume rruge per te bere, gjithcka varet nga ajo qe Kuba ka bere dhe do te beje”, eshte shprehur Summers ne nje interviste per BBC-ne.

Top Channel