Fritzl pranon te gjitha akuzat

18/03/2009 10:50

Pasi ka bere tri dite rezistence, Josef Fritzl, ka pranuar te gjitha akuzat e ngritura ndaj tij, mes te cilave edhe ate per vrasje.

Babai monster mbajti te mbyllur ne qilarin e shtepise per 24 vjet te bijen Elisabeth, me te cilen abuzonte dhe pati shtate femije. Akuza per vdekje lidhet me humbjen e jetes se njeres prej foshnjave, qe nuk arriti te shpetonte, pasi nuk u kurua.

Austriaku 73-vjecar rrezikon te denohet me burgim te perjetshem per nje seri akuzash, si perdhunim, skllaveri, incest dhe vrasje. I veshur me nje kostum gri dhe kemishe blu, Fritz nuk u mundua sot te fshihte fytyren, ndryshe nga dy ditet e kaluara kur mbante perpara nje dosje blu.

Kur e pyeten gjykatesit se cfare e bente te ndryshonte qendrim dhe te pranonte te gjitha akuzat, Fritz u pergjigj: “Me beri deshmia e vajzes sime ne videokaseta. Me vjen keq”.

Top Channel