Madagascar, dorehiqet presidenti

17/03/2009 13:45

Presidenti i Madagascar-it, Marc Ravalomanana, dha doreheqjen dhe i dorezoi pushtetin ushtrise.

Lajmin e bene te ditur burime diplomatike, sipas te cilave shefi i shtetit ka firmosur nje urdher me ane te te cilit transferon pushtetin e tij, te nje drejtori ushtarake.

Me pare lideri i opozites se Madagascar-it, Andry Rajoelina, njoftoi doreheqjen e tete ministrave.

Top Channel