Japoni, qeveria: Ekonomia vendase, e semure rende

16/03/2009 15:45

Ekonomia japoneze mbetet e semure rende dhe gjendja e saj po perkeqesohet me shpejtesi.

Keshtu ka deklaruar qeveria japoneze, ne vleresimin mujor te gjendjes se ekonomise.

Tokioja zyrtar vlereson se jane perkeqesuar prespektivat e buxheteve te ndermarrjeve te ndryshme, per here te pare ne tre muajt e fundit.

Top Channel