Ingrid Betancourt kerkon divorcin

16/03/2009 11:15

Ish-kandidatja per presidente te Kolumbise dhe nje nga pengjet e liruara nga FARC, ka kerkuar te divorcohet nga bashkeshorti, Juan Carlos Lecompte.

Lajmin e ka bere te ditur revista kolumbiane, “Semana”. “Betancourt ka kerkuar divorc, duke permendur ndarjen faktike per shkak te mungeses se saj per nje periudhe 6–vjecare, dy vjet me shume nga sa lejon ligji”, shkruan revista. Ingrid Betancourt u lirua ne 2 korrik pas 6 vjetesh te kaluara ne xhungel ne duart e rebeleve.

Avokatet e te shoqit e kane refuzuar kerkesen, duke thene se ndarja nuk ka qene e vullnetshme, por ka ardhur si rezultat i rrethanave. Pak kohe me pare tre pengje te tjere te liruar nga forcat speciale kolumbiane, e pershkruan Betancourt ne nje liber, si nje femer egoiste, dhe arrogante.

Top Channel