Fritzl: E perdhunova vajzen, por nuk jam vrases

16/03/2009 12:55

Ka pranuar se e ka perdhunuar te bijen, si edhe akuzen e incestit, por nuk e quan veten fajtor per vrasje.

Babai monster, austriaku Josef Fritzl, qe per 24 vjet abuzoi me te bijen, eshte deklaruar perpara gjykatesve te St. Poelten per akuzat e ngritura ndaj tij.

Nga marredheniet me te bijen erdhen ne jete shtate femije, njeri prej te cileve vdiq per shkak te mungeses se mjekimit. Gjyqi i shumepritur, i cilesuar si procesi i shekullit u shoqerua me protesta te shumta dhe manifestime, qe denonconin aktet monstruoze.

73-vjecari mohoi gjithashtu edhe akuzen e skllaverimit te se bijes Elisabeth, per pjesen me te madhe te jetes se saj. Kjo akuze eshte e veshtire per t’u provuar, pasi ne Austri ekziston vetem krimi i trafikimit per skllaveri.

I pandehuri hyri sot ne sallen e gjyqit me fytyren te mbuluar me nje dosje blu. Ai refuzoi t’u pergjigjej pyetjeve te gazetareve.

Top Channel