Bernanke: Fundi i recesionit ne SHBA, brenda 2009

16/03/2009 10:30

Renia ekonomike per Shtetet e Bashkuara do te marre fund ne perfundim te vitit 2009.

Kete e deklaroi kreu i Federal Reserve, Ben Bernanke ne nje interviste per programin e njohur televiziv te CBS, “60 Minutes”. Bernanke eshte shprehur optimist.

“Jemi duke punuar dhe mendoj se do te arrijme te stabilizojme situaten”, ka thene Bernanke.

Sipas drejtorit te Bankes qendrore amerikane, rimekembja do te nise nga fillimi i vitit 2010 dhe do te pershpejtohet me kalimin e kohes.

Top Channel