Talabani viziton Teheranin

27/02/2009 08:50

Presidenti irakian Xhalal Talabani, ka mberritur per nje vizite ne Teheran, ku do te takohet me presidentin Ahmadinexhad.

Lajmin e ka konfirmuar agjencia shteterore e lajmeve ne Iran, Irna.

Ne bisedime do te diskutohet per marredheniet mes dy vendeve, qe u perfshine ne nje lufte tetevjecare ne vitet 1980-1988 dhe arriten pajtimin pas renies se regjimit te Sadam Huseinit ne vitin 2003.

 

Top Channel