I derguari i SHBA, javen e ardhshme ne Penian

26/02/2009 17:50

I derguari i Shteteve te Bashkuara per Korene e Veriut do te zhvilloje javen e ardhshme misionin e tij te pare ne vendin aziatik.

Lajmin e bejne te ditur burime te aferta me administraten e Uashingtonit, sipas te cilave ne qender te misionit do te jete ceshtja berthamore.

Ceshtja ne fjale ka tensionuar marredheniet mes Amerikes dhe Penianit, qe ka deklaruar se do te zhvilloje teknologjine berthamore.

Top Channel