Conway: 200 mije marinsa nga Iraku ne Afganistan

24/01/2009 01:50

Me shume se 20 mije marinsa te vendosur ne Irak kane perfunduar misionin e tyre dhe tani jane te nevojshem per ne Afganistan.

Propozimin e ka bere gjenerali James Conway, komandanti i trupave te marinsave, duke interpretuar ne kete menyre edhe politikat e presidentit te ri te SHBA-se.

“Ka mberritur ora qe te leme Irakun. 20 mije marinsa duhet te bashkohen me 2200 ushtaraket e vendosur ne frontin afgane per te luftuar talebanet dhe militantet e al Kaedes”, eshte shprehur ai.

Top Channel