Pakistan, sulm ne zonat fisnore, 15 te vdekur

23/01/2009 22:45

Rreth 15 persona kane humbur jeten pas disa sulmeve me predha te kryera ne zonat fisnore te Paskitanit, ne kufi me Afganistanin.

Nje nga predhat ka goditur nje shtepi duke vrare shtate anetaret e familjes dhe plagosur dhjetra civile te tjere.

Te pakten dy nga raketat, sipas forcave te sigurise pakistaneze, jane leshuar nga avione amerikane.

Te njejtat burime bejne te ditur se objektiv i sulmit ishin disa baza te Al Kaedes dhe se viktimat ishin ne pjesen me te madhe te huaj.

Top Channel