Me Shqipërinë në BE mund të flemë të qetë
19/10/2019 12:27
Le të ecim përpara në Ballkanin Perëndimor
14/10/2019 18:45
Raporti i OSBE/ODIHR, skaneri që ndan shtetin e propagandës nga shteti i së drejtës
17/09/2019 16:42
Angela Merkel – kancelarja e zbutur
13/09/2019 13:06
Italia e Britania, binjakët e tmerrshëm të Europës
26/08/2019 16:26
“Jam i sigurt që këto janë 5 mënyrat për t’u bërë i pasur”.
22/08/2019 21:45
Grenlanda, prej kohësh një “mall këmbimi” midis SHBA-ve dhe Danimarkës
21/08/2019 07:57
Koment: Çmimi i një ndërhyrjeje ushtarake në Hong Kong
14/08/2019 08:46
Evropa ime: Bota pa tё djeshme
04/08/2019 22:17
Kush është në gjendje të thotë çfarë rruge ka marrë Europa?
28/07/2019 09:02
Nacionalistët në rritje po financohen nga oligarkë pa komb
26/07/2019 16:43
Valdrin Pjetri merr mandatin/ Gjykata e Shkodrës rrëzon padinë e Voltana Ademit
26/07/2019 10:33
Trumpi i Britanisë, apo një liberal oportunist? Cili është KM i ri britanik?
23/07/2019 20:50
Koment: Në vorbullën e krizave botërore
20/07/2019 13:17
I ndershëm në Shqipëri…
13/07/2019 16:36
Lajm i keq për popullsinë botërore
11/07/2019 19:04
“Vori-t” e Putinit, mafia mbi të gjitha mafiat
19/06/2019 21:35
Koment: Një luftë në Gjirin Persik do të kishte vetëm të humbur
15/06/2019 08:47
Shkëlqimi dhe rënia e Gjykatës Kushtetuese
25/05/2019 10:25
Shefja e ONM, reagon pas Metës/ Calavera: I papranueshëm sulmi ndaj vetingut
24/05/2019 11:08
Koment/ Zgjedhjet europiane: Nervozizëm në Berlin
22/05/2019 09:29