Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 13915, që do të thotë janë 760 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 4668 duke e çuar në 83049 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 18278 dhe 4053 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 50253.

Ditën e djeshme ishin 727 viktima, sot kemi 33 të vdekur më shumë.

FOTO GALERI
1/26

Top Channel