Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të rritet mundësia për reshje gjatë pasdites dhe nesër.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, temperaturat do jenë nga 00ºC deri në 09ºC, në zonat e ulëta nga 04ºC në 15ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 16ºC.

Era do të fryejë në drejtim Perëndimor-Veriperëndimor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet deri në 2 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash por që mundëtë për reshje janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01ºC deri në 10ºC dhe në zonat e ulëta nga 05ºC në 11ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qyetet kryesore të vendit dhe Europës.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel