Profesori e ironizoi për minifundin e shkurtër, studentja kundërpërgjigjet duke u zhveshur në klasë

14/02/2020 12:51

Një studente është zhveshur dhe ka qëndruar me të brendshme gjatë kohës që po prezantonte temën e saj të diplomimit.

E gjitha kjo ndodhi si shenjë proteste ndaj komenteve të profesorit, i cili e ironizoi në lidhje me minifundin, që sipas tij ishte shumë i shkurtër.

Letitia Chai, e sapodiplomuar në Universitetin e Cornell në Ithaca të New York-ut, u filmua nga miqtë e saj dhe u transmetua live në “Facebook” gjatë momentit të zhveshjes. Letitia pretendon se këtë veprim e bëri “kundër besimeve shtypëse ndaj femrave dhe diskriminimit”.

Studentja u shpreh se profesori i kishte thënë se veshja e saj, eksitonte meshkujt.

“Nuk dija si të vazhdoja, prandaj u zhvesha për t’u përgjigjur”, shkroi ajo në një postim në Facebook.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel