Një i ri shqiptar është vrarë në Britaninë e Madhe më datë 11 shtator. 21-vjeçari Serxhio Marku, u gjet fillimisht i plagosur dhe më pas ndërroi jetë në spital.

Dy punonjës italian, të akuzuar për vrasjen, u arrestuan në paraburgim kur u paraqitën në gjykatën Lewes Crown, më 16 shtator.

Francesco Dagostino, 44 vjeç, i Stafford Road, Brighton dhe Giuseppe Petriccione, 45 vjeç, pa asnjë adresë fikse, po mbaheshin në burgun Highdown në Sutton.

“Serxhio, 21 vjeç, u gjet i plagosur rëndë kur policët hynë me forcë në një banesë në Rrugën Stafford në orët e para të mëngjesit të së mërkurës (11 shtator). Ai kishte pësuar lëndime të rënda dhe u dërgua në Spitalin e Qarkut Royal Sussex, ku u konstatua më pas se kishte vdekur. Hetuesit tani po përpiqen të zbulojnë si përfundoi në banesë dhe lëvizjet e tij në para vrasjes”.
, njoftoi policia.

FOTO GALERI
1/2

Top Channel