Një incident mes Dardan Molliqaj që është bashkëshorti i minstres Shahini dhe zyrtarin e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi ka pushtuar mediat.

Sipas Abazit, Molliqaj e ka sulmuar fizikisht në ambientet e redaksisë së televizionit T7. Por pas këtij lajmi ka reaguar edhe Dardan Molliqaj.

Molliqaj me anë të një postimi në Facebook ka mohuar akuzat duke theksuar se në studio nuk ndodhi asgjë përveç një debati me pak tensione që ishte vazhdimësi e debatit publik.

Ja psotimi i plotë i Molliqaj:

Top Channel