Shpejtësia, mjeshtëria dhe kontrolli janë elementët e futbollistëve më të mirë të Kupës së Botës në Rusi, por e njëjta gjë mund të thuhet edhe për median që i pasqyroi ata.

Reuters ka postuar në faqen e vetë fotot më të preferuara të tetë fotografëve të saj gjatë muajit të Botërorit. Në fotogaleri keni dhe shprehjen përkatëse të fotografit që ka shkrepur momentin.

FOTO GALERI
2/7
Damir Sagojl: Mund të mos jetë finalja, apo skuadra fituese apo lojtari me famë botërore, por një hedhje është një hedhje. Dhe kjo ishte majft e mirë, e vetmja hedhje e kapur gjatë Kupës së Botës, e mjaftueshme për mua për gjithë turneun.

Top Channel