E kemi dashur për gjithë dimrin, por pranvera e sapoardhur konfirmon se ngjyra supertrendi pa të cilën nuk bëjmë dot është pikërisht e kuqja.

Me majft tonalitete dhe energji, është simbol i pasionit dhe vitalitetit. Mund të kombinohet vetëm apo dhe me ngjyra të tjera, veçanërisht ngjyra rozë.

Shoqëria Pantone thotë se një nga tonalitetet e të kuqes është Cherry Tomato, një e kuqe intensive dhe plot energji. Siç e thotë dhe emri i saj është mes tonit të ndritshëm të domates dhe asaj të qershisë, dhe nëse e vesh nuk mund të mbetesh pa u vënë re. I qëndron mjaft mirë si bruneve dhe bjondeve.

FOTO GALERI
1/18

Top Channel