Sapo doli nga burgu tentoi të vriste fqinjin! Kush është Adrea Bregasi që u arrestua sot, policia vendosi shpërblim për ‘kokën’ e tij

11/07/2024 11:45

Ka rënë në pranga sot 33-vjeçari Andra Brengasi, i shpallur në kërkim nga policia për tentativë vrasje.

Ai u kap në hyrje të një pallati dhe gjatë kontrollit në çantën e tij, policia gjeti 1 armë zjarri pistoletë me municion luftarak, që posedohej pa leje.

Andrea Brengasi është autori i ngjarjes së Don Boskut më 14 dhjetor 2023, ku tentoi të vriste fqinjin duke qëlluar me armë zjarri drejt automjetit të tij.

Asokohet autori kishte pak kohë që kishte dalë nga burgu, pasi ka vuajtur dënimin me grabitje me armë.

Policia vendosi 5000 euro shpërblim , për çdo informacion të vlefshëm që do të çojë në kapjen e autorit, i cili ra sot në pranga.

 

Top Channel