I shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal, arrestohet vëllai i ish-deputetit të PS, Xhelal Rraja

10/07/2024 12:55

Policia e Shtetit ka vënë pranga Xhelal Rrajan, vëllanë e ish-deputetit të PS, Rrahman Rraja.

Xhelal Rraja ishte shpallur në kërkim pasi gjykata i kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, në vijim të operacionit “Revanshi”, për pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal dhe për sigurim të kushteve për të kryer vrasje.

Xhelal Rraja, nga përgjimet e SKY rezulton se është pjesë e grupit të Durim Bamit.

Top Channel