Greqia nuk gjen qetësi as ditën sotme, teksa raportohet se një tjetër lëkundje e fortë tërmeti është shënuar në zonën e Ilisë.

Sipas mediave greke tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 i shkallës rihter dhe është ndjerë në disa qytete.

Kujtojmë se edhe një ditë më parë Greqia është tronditur nga lëkundjet e tërmetit në afërsi të Kyllinit, me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter.

 

Top Channel