Prokuroria nis verifikimet për kryebashkiakun e Malësisë së Madhe, PD kërkoi hetim për Tonin Marinajn si drejtues i një organizate kriminale në Itali

04/07/2024 13:59

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimin për Kryebashkiakun e Malësisë së Madhe, Tonin Marinaj, pas shkresës që Prokuroria i ka dërguar KQZ-së, dhe për dijeni Kuvendit të Shqipërisë.

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i ka dërguar dy ditë më parë një kërkesë zyrtare Prokurorit të Përgjithshëm për verifikimin sipas ligjit të dekriminalizimit të Kryetarit të Bashkisë Malësi e Madhe Tonin Marinaj.

Marinaj akuzohet nga Prokuroria e Antimafias Italiane si drejtues i një organizatë kriminale të trafikut ndërkombëtar të drogës.

Top Channel