Vjehrri godet me thikë dhëndrin në Kavajë/ 64-vjeçari ndërhyri për të mbrojtur vajzën, i plagosuri mbante mbiemrin e gruas

03/07/2024 19:08

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kavajë, me një 64-vjeçar që ka plagosur me thikë dhëndrin e tij.

Sipas raportimit të Policisë, 46-vjeçari me inicialet L. Derjaj Është shoqëruar menjëherë për në Spitalin Rajonal të Durrësit ku ka marrë ndihmën e parë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Po ashtu Policia njofton se falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta, kanë bërë shoqërimin e vjehrrit të 46-vjeçarit, shtetasin P. Derjaj, 64 vjeç.

Nga veprimet e para hetimore, dyshohet se shtetasi P. Derjaj, e ka plagosur me mjet prerës (thikë) dhëndrin e tij për motive familjare, pasi  46-vjeçarit fillimisht është konfliktuar me bashkëshorten e tij e më pas dyshohet se ka ndërhyrë vjehrri për të ndihmuar vajzën e tij, ku gjatë këtij konflikti ky i fundit e ka plagosur me thikë.

I plagosuri dhe autori kanë të njëjtin mbiemër, Derjaj, pasi 46-vjeçari ka marrë mbiemrin e gruas.

Njoftimi i Policisë:

Plagosi me mjet prerës dhëndrin e tij, shoqërohet në Polici 64-vjeçari, autor i dyshuar i plagosjes.

Rreth orës 17:00, në Spitalin Rajonal Durrës, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi L. D., 46 vjeç, banues në lagjen nr.3, Kavajë, i plagosur me mjet prerës (thikë), jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor, me marrjen e njoftimit, kanë shkuar menjëherë në spital dhe në vendin ku ka ndodhur ngjarja (në banesën e shtetasit L. D) dhe, falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta, kanë bërë shoqërimin e vjehrrit të 46-vjeçarit, shtetasin P. D., 64 vjeç.

Nga veprimet e para hetimore, dyshohet se shtetasi P. D., e ka plagosur me mjet prerës (thikë) dhëndrin e tij për motive familjare, pasi  46-vjeçarit fillimisht është konfliktuar me bashkëshorten e tij e më pas dyshohet se ka ndërhyrë vjehrri për të ndihmuar vajzën e tij, ku gjatë këtij konflikti ky i fundit e ka plagosur me thikë.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorit të gatshëm, po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe dokumentimin e plotë ligjor të rastit.

Top Channel