VIDEO/ Gol në minutën e fundit, Hungaria mposht Skocinë mes panikut dhe e mbyll e treta

23/06/2024 23:02

Hungaria ka arritur një fitore në minutën e fundit përballë Skocisë me rezultatin 0-1.

Një sfidë që nisi me pak raste, por me një ngjarje të rëndë që ndodhi në pjesën e dytë, ku sulmuesi i Hungarisë, Barnabas Varga pësoi një dëmtim të rëndë dhe u dërgua me urgjencë në spital.

Gjithsesi sfida vijoi dhe ishin skocezët që porovuan më së shumti, por në minutën e 10 shtesë, ishte Csoboth që shënoi dhe mban në garë ekipin e tij.

Kështu Hungaria e mbyll e treta grupin A me tre pikë, ndërsa Skocia largohet nga ky Europian me vetëm një pikë.

REZULTATI:

SKOCI 0-1 HUNGARI

Csoboth 90+10′

GOLI I CSOBOTH (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

Top Channel