Hetimi i pasurisë nga SPAK, Meta merr varenë në dorë në Roskovec: Duhen marrë armët, edhe kallashi, unë di të qëlloj mirë

15/06/2024 09:46

Pasi mbylli një javë të vështirë në Tiranë, ku fillimisht bashkëshortja dhe më pas ai vetë u pyeten për orë të tëra për pasurinë, fondet e lobimit dhe ndërhyrjet estetike, Ilir Meta ka marrë varenë sot në Roskovec për të prishur piketat e vendosura për ngritjen e një TEC-i.

Ai iu bashkua banorëve të fshatit Suk të cilët kundërshtojnë TEC-in.

“Edhe armët duhen marre me këtë, edhe kallashi, mua këtu më keni, di të qëllojë mirë”, u tha Meta banorëve.

Presidenti i Partisë së Lirisë ka lëshuar së fundmi akuza te forta kundër kreut të SPAK, Altin Dumani duke e cilësuar atë një mashë në dorë të kryeministrit Rama.

Top Channel