Zjarri me përmasa të frikshme në Shkodër, drejt vendngjarjes helikopteri i Emergjencave, zjarrfikës nga Ulqini, Tivari, Lezha dhe Malësia e Madhe

14/06/2024 19:58

Të gjitha strukturat e Bashkisë së Shkodrës janë angazhuar për të fikur zjarrin që ra pasditen e sotme në tregun e rrobave të përdorura në Qafë Hardhi.

Ndërkohë gazetari i Top Channel Klodian Zhivani raporton se është kërkuar ndihmë nga Emergjencat Civile, teksa zjarrfikëset vijojnë punën drejt Shkodrës janë nisur po ashtu mjete nga Malësia e Madhe, Ulqini, Tivari dhe Lezha.

Po ashtu drejt vendngjarjes pritet të mbërrijë edhe një helikopter i emergjencave civile, i cili u kërkua nga Kryetari i Bashkisë.

FOTO GALERI
1/16

Top Channel