Shpërthen zjarri në depon e asfaltit në Irak! Raportohet për të zhdukur dhe plagosur

13/06/2024 22:28

Një zjarr i madh shpërtheu të mërkurën mbrëma në një depo të asfaltit të një rafinerie nafte në rajonin e Kurdistan të Irakut.

Rreth 40 ekipe zjarrfikëse po përpiqeshin të frenonin zjarrin, shkaku i të cilit ende nuk dihet.

Shumë objekte të tjera rafinimi ndodhen pranë objektit të djegur.

Raportet e zjarrfikësve tregojnë për të plagosur dhe të zhdukur, së bashku me makinat e zjarrit të djegura.

Mediat lokale përmendën se dhjetë persona u plagosën nga zjarri masiv që shpërtheu në orët e para të së enjtes.

 

Top Channel